• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCM. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PCM Audio Format N/A

Co to jest plik PCM?

Nieskompresowany, cyfrowy plik audio. Bezpośrednia reprezentacja wartości próbek cyfrowych (1s i 0s) nagrania audio. Przechowuje dźwięk w formacie, który czasami jest używany w plikach .WAV i .AIF.

Jak otworzyć plik PCM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCM

Inne problemy z plikiem PCM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCM:

  • plik PCM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PCM
PCM do JEF