• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCL. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
HP Vector Graphics Format HP

Co to jest plik PCL?

Cyfrowy dokument drukowany utworzony w języku opisu języków Language Command Language (PCL). Opisuje układ tekstu i grafiki dokumentu. Pierwotnie używany przez drukarki Hewlett-Packard w latach osiemdziesiątych i obecnie używany przez drukarki HP LaserJet i inne. Szeroko stosowane, ale oferuje mniej funkcji niż format PostScript (.PS).

Pliki PCL można utworzyć w oknie dialogowym drukowania systemu Windows, przekierowując wydruk do pliku za pomocą kompatybilnego sterownika PCL. Można je również tworzyć w systemach Unix, przekierowując kolejkę drukarki do pliku.

Pliki PCL mogą być drukowane na dowolnej drukarce HP LaserJet, otwierając wiersz polecenia systemu Windows i wpisując plik wydruku. W systemie Unix można wpisać plik lpr.cl.

Jak otworzyć plik PCL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCL

Inne problemy z plikiem PCL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCL:

  • plik PCL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik