• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCE. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
TurboGrafx-16 ROM N/A

Co to jest plik PCE?

Gra ROM używana przez emulatory systemu TurboGrafx-16. Zapisuje kopię oryginalnej gry wideo i może być odtwarzany przy użyciu oprogramowania do emulacji na komputerze.

PCE oznacza PC Engine, nazwę nadawaną na konsolę TurboGrafx-16 w Japonii.

Jak otworzyć plik PCE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCE

Inne problemy z plikiem PCE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCE:

  • plik PCE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik