• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCAST

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCAST. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCAST, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCAST

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple ITunes Podcast URL Format Apple

Co to jest plik PCAST?

Plik XML utworzony przez program iTunes, program kupna muzyki i odtwarzania. Zawiera informacje dotyczące subskrybowania podcastu, w tym link, tytuł, kategoria i napisy. Służy do udostępniania zalecanych podcastów lub ulubionych z innymi za pośrednictwem poczty e-mail lub sieci WWW.

Pliki PCAST ​​można utworzyć, wybierając podcast iTunes i przeciągając go na pulpit. Po otrzymaniu pliku PCAST ​​można kliknąć go dwukrotnie, aby automatycznie subskrybować podcast. Następnie program iTunes automatycznie rozpocznie pobieranie najnowszych plików audio.

Ponieważ pliki PCAST ​​są przechowywane przy użyciu formatowania XML, można je przeglądać dowolnym edytorem tekstowym.

Jak otworzyć plik PCAST?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCAST jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCAST z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCAST którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCAST

Inne problemy z plikiem PCAST

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCAST nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCAST:

  • plik PCAST którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCAST z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCAST nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik