• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PBG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PBG. Jeżeli chcesz otworzyć plik PBG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PBG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Pixel Bender Graph Language Format Adobe Systems

Co to jest plik PBG?

Plik utworzony przez program Pixel Bender Toolkit, program służący do tworzenia filtrów manipulacji obrazem dla programów takich jak Photoshop, Flash Player i After Effects. Zawiera wykres przetwarzania, który zawiera wiele ziaren Pixel Bender (filtry obrazu). Pozwala programistom na łączenie wielu jądrów w pojedynczą jednostkę przetwarzania.

Pliki PBG są zapisywane w formacie XML. Segmenty kodu źródłowego są zawijane znacznikami CDATA, dzięki czemu plik zachowuje zarówno kod źródłowy, jak i formatowanie w formacie XML.

Pliki jądra Pixel Bender korzystają z rozszerzenia .PBK. Pliki PBG nie zawierają plików PBK, ale zawierają kod źródłowy jądra zwykłego tekstu.

Jak otworzyć plik PBG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PBG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PBG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PBG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PBG

Inne problemy z plikiem PBG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PBG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PBG:

  • plik PBG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PBG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PBG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik