• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PAX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PAX. Jeżeli chcesz otworzyć plik PAX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PAX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PAX Archive Format POSIX

Co to jest plik PAX?

Plik Portable Archive Exchange (PAX) utworzony przez pax, narzędzie wiersza polecenia służące do tworzenia i wydobywania archiwów. Może przechowywać archiwum w jednym z kilku obsługiwanych formatów pax, w tym bcpio, cpio, sv4cpio, sv4crc, tar i ustar.

Czasami rozszerzenie ".Pax" jest używane jako alternatywa dla formatów .TAR i .CPIO, ponieważ występowały różnice, które rozwinęły się między dwoma formatami w trakcie ich opracowywania. W ten sposób narzędzie pax może obsługiwać oba formaty w sposób przejrzysty, podczas gdy rozszerzenie pliku pozostaje neutralne.

Rozszerzenie ".Pax" nie jest powszechnie używane. Zamiast tego archiwa używane przez paks zazwyczaj zachowują swoje oryginalne rozszerzenia, takie jak ".Tar" lub ".Co". Domyślnie pax tworzy archiwa w formacie ustar.

Jak otworzyć plik PAX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PAX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PAX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PAX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PAX

Inne problemy z plikiem PAX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PAX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PAX:

  • plik PAX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PAX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PAX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik