• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PAS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PAS. Jeżeli chcesz otworzyć plik PAS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PAS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Delphi Unit Source Format Niklaus Wirth

Co to jest plik PAS?

Plik programu zawierający kod źródłowy napisany w Pascal lub Object Pascal, dwa języki programowania wysokiego poziomu ogólnego przeznaczenia. Można edytować za pomocą programu do tworzenia kodu Pascal lub podstawowego edytora tekstu.

PAS pliki mogą być skompilowane do programów wykonywalnych za pomocą kompilatora Pascal, takiego jak Turbo Pascal.

Jak otworzyć plik PAS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PAS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PAS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PAS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PAS

Inne problemy z plikiem PAS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PAS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PAS:

  • plik PAS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PAS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PAS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik