• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PAL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PAL. Jeżeli chcesz otworzyć plik PAL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PAL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Color Palette Format Corel

Co to jest plik PAL?

Plik ustawień stworzony przez Corel Painter, aplikację do cyfrowej sztuki. Zapisuje układ palet obszaru roboczego, na przykład palety Mixer, Layers, Color i Navigator. Pozwala artystom dostosować układ ekranu do różnych potrzeb malarskich.

Palety niestandardowe można zapisać, wybierając Window & rarr. Ułóż palety & rarr. Zapisz układ .... Można je załadować, wybierając Window & rarr. Ułóż Palety, a następnie wybierz z menu niestandardową paletę. Domyślny układ nazywany jest "Domyślny".

Pliki nie są ręcznie zapisywane przez użytkownika. Zamiast tego Corel Painter używa plików PAL, aby umożliwić użytkownikowi ładowanie i zapisywanie ustawień palety za pośrednictwem interfejsu użytkownika.

Jak otworzyć plik PAL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PAL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PAL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PAL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PAL

Inne problemy z plikiem PAL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PAL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PAL:

  • plik PAL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PAL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PAL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik