• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PAB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PAB. Jeżeli chcesz otworzyć plik PAB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PAB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Outlook Personal Address Book Format Microsoft

Co to jest plik PAB?

Plik książki adresowej używany przez programy poczty e-mail firmy Microsoft. Zawiera informacje dotyczące kontaktów osobistych i organizacyjnych. Przechowywane oddzielnie od innych danych programu Outlook.

Do identyfikacji pliku PAB używanego przez profil e-mail można użyć następujących instrukcji:

Otwórz program Microsoft Outlook. Z menu Narzędzia wybierz "Konta e-mail". Na karcie Katalog kliknij opcję "Pokaż lub zmień istniejące katalogi lub książki adresowe", a następnie kliknij przycisk Dalej. W sekcji "Można wybrać książkę adresową lub książkę adresową poniżej, aby ją zmienić lub usunąć", najpierw kliknij Osobista książka adresowa, a następnie kliknij przycisk Zmień. Zanotuj ścieżkę pliku PAB znajdującego się w polu Ścieżka. W tym miejscu znajduje się osobisty plik książki adresowej. Kliknij przycisk OK, a następnie kliknij przycisk Zakończ, aby zamknąć wszystkie otwarte okna dialogowe.

W przeciwieństwie do książek adresowych Outlook (plików .OAB) program Outlook przechowuje pliki książki adresowej PAB oddzielnie od wiadomości e-mail. Pliki PAB mogą zostać dodane do Twojego profilu e-mail, a użytkownicy mogą ręcznie dodawać do nich dodatkowe informacje o książkach adresowych.

Jak otworzyć plik PAB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PAB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PAB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PAB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PAB

Inne problemy z plikiem PAB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PAB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PAB:

  • plik PAB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PAB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PAB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik