• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku P7R

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem P7R. Jeżeli chcesz otworzyć plik P7R, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku P7R

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Response To A Security Certificate Request Format N/A

Co to jest plik P7R?

Plik używany przez różne programy, które zawierają mechanizmy uwierzytelniania tożsamości. Zapisuje odpowiedź na żądanie certyfikatu cyfrowego, które zostało wydane przez jednostkę uwierzytelniającą. Zawiera podpis cyfrowy.

Gdy dwa podmioty chcą zweryfikować tożsamość nawzajem, jedna jednostka może wydać żądanie certyfikatu innej jednostce, która następnie odpowiada za plik P7R. Klucz wewnątrz tego pliku może być używany do szyfrowania danych w taki sposób, że tylko właściciel oryginalnego klucza może odszyfrować dane. Dlatego requester pliku P7R może używać wbudowanego klucza do szyfrowania własnego klucza i bezpiecznie go odesłać do emitenta.

Jak otworzyć plik P7R?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku P7R jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi P7R z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem P7R którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik P7R

Inne problemy z plikiem P7R

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem P7R nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami P7R:

  • plik P7R którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku P7R z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik P7R nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik