• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku P3M

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem P3M. Jeżeli chcesz otworzyć plik P3M, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku P3M

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Photoshop Material Preset Format Adobe Systems

Co to jest plik P3M?

Plik ustawień materiałowych 3D używany przez program Adobe Photoshop, program służący do edycji grafiki rastrowej i grafiki 3D. Zawiera informacje o mapie tekstury, która określa, w jaki sposób materiały 2D są umieszczane na obiekcie 3D. Służy do przechowywania wstępnie zdefiniowanych materiałów, takich jak drewno, stal lub inne wzory.

Jak otworzyć plik P3M?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku P3M jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi P3M z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem P3M którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik P3M

Inne problemy z plikiem P3M

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem P3M nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami P3M:

  • plik P3M którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku P3M z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik P3M nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik