• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku P3

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem P3. Jeżeli chcesz otworzyć plik P3, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku P3

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Oracle Primavera Project Planner Format Oracle

Co to jest plik P3?

Plik harmonogramu projektu stworzony przez Primavera P3, oprogramowanie do planowania projektów często używane w projektach budowlanych. Zapisuje zadania, linię czasu i zasoby do wykonania projektu. Pozwala zarządzającym projektem zaplanować i śledzić postępy.

Primavera P3 został opracowany przez Primavera Systems, który został przejęty przez firmę Oracle w 2006 roku. Primavera P6, kontynuacja oprogramowania Oracle Primavera, wykorzystuje rozszerzenie .XER dla projektów. Projekty P3 można nadal otwierać w programie Primavera P6, wybierając Plik i rarr. Importuj z menu aplikacji.

Firma Oracle przestała obsłużyć program Primavera P3 w dniu 31 grudnia 2010 r.

Jak otworzyć plik P3?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku P3 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi P3 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem P3 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik P3

Inne problemy z plikiem P3

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem P3 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami P3:

  • plik P3 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku P3 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik P3 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik