• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku P12

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem P12. Jeżeli chcesz otworzyć plik P12, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku P12

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PFX File (Personal Information Exchange) RSA Laboratories

Co to jest plik P12?

Plik zawierający certyfikat cyfrowy, który wykorzystuje szyfrowanie PKCS # 12 (szyfrowanie kluczy publicznych w standardzie # 12). Używany jako przenośny format do przesyłania prywatnych kluczy prywatnych lub innych poufnych informacji. Wykorzystywane przez różne programy bezpieczeństwa i szyfrowania.

Klawisze P12 przechowują prywatny klucz, który może szyfrować informacje, które można odszyfrować tylko za pomocą odpowiedniego klucza publicznego. Podobnie dane zaszyfrowane kluczem publicznym mogą być odszyfrowywane tylko przez klucz prywatny. To pomaga sprawdzać poprawność źródła przekazanych informacji.

Jak otworzyć plik P12?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku P12 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi P12 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem P12 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik P12

Inne problemy z plikiem P12

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem P12 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami P12:

  • plik P12 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku P12 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik P12 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik