• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku P10

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem P10. Jeżeli chcesz otworzyć plik P10, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku P10

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Certificate Request Format N/A

Co to jest plik P10?

Plik P10 jest używany przez programy zawierające mechanizmy uwierzytelniania kryptografii kluczy publicznych. Zawiera on żądanie, które zwraca się do podmiotu otrzymującego, zwykle z urzędu certyfikacji (CA), do cyfrowo podpisania pliku. Pliki P10 są tworzone przy użyciu standardów PKCS # 10 (Public-Key Cryptography Standards # 10).

P10 są podobne do plików .CSR.

Jak otworzyć plik P10?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku P10 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi P10 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem P10 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik P10

Inne problemy z plikiem P10

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem P10 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami P10:

  • plik P10 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku P10 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik P10 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik