• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OXT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OXT. Jeżeli chcesz otworzyć plik OXT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OXT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org Extension Help Format Sun Microsystems

Co to jest plik OXT?

Rozszerzenie, które dodaje dodatkową funkcjonalność do programów Apache OpenOffice (dawniej OpenOffice.Org) i StarOffice. Zapewnia dodatkowe funkcje, takie jak zaawansowane sprawdzanie pisowni, tworzenie raportów, kompresja plików i wiele innych możliwości.

Aby zainstalować plik OXT, wybierz "Extension Manager" z menu Tools, a następnie kliknij "Add" i wybierz rozszerzenie z przeglądarki plików. Jeśli masz Apache OpenOffice w wersji 2.2 lub nowszej, możesz także zainstalować rozszerzenia, klikając dwukrotnie plik OXT.

Pliki OXT mogą być opracowywane dla pakietu Apache OpenOffice lub dla poszczególnych programów, w tym Writer, Base, Calc, Chart, Draw, Impress i Math. Mogą zostać włączone do programu lub opracowane przez użytkowników.

Możesz pobrać rozszerzenia w repozytorium Apache OpenOffice.

Jak otworzyć plik OXT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OXT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OXT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OXT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OXT

Inne problemy z plikiem OXT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OXT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OXT:

  • plik OXT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OXT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OXT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik