• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OXPS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OXPS. Jeżeli chcesz otworzyć plik OXPS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OXPS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows 8 OpenXPS Document Format Microsoft

Co to jest plik OXPS?

Plik OXPS to plik utworzony w formacie Open XML (Open XML), który jest tym samym formatem używanym przez pliki .XPS. Jest podobny do pliku .PDF i opisuje strukturę i treść dokumentu.

Format OpenXPS jest taki sam jak format XPS, z tym że OpenXPS został standardowo otwarty przez Ecma International, organizację normalizacyjną. Rozszerzenie ".Oxps" zostało przyjęte dla OpenXPS, ale nie jest często używane, ponieważ rozszerzenie ".xps" tradycyjnie było używane w dokumentach XPS.

Podczas drukowania w systemie Windows 8 i przy użyciu opcji drukowania dokumentu Microsoft XPS Writer domyślnym rozszerzeniem pliku wyjściowego jest ".Oxps". Jeśli planujesz wysłać e-maila do pliku, rozsądne może zmienić rozszerzenie na ".xps", ponieważ rozszerzenie XPS jest powszechnie używane.

Jak otworzyć plik OXPS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OXPS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OXPS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OXPS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OXPS

Inne problemy z plikiem OXPS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OXPS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OXPS:

  • plik OXPS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OXPS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OXPS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OXPS
OXPS do XPSOXPS do PDF