• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OVPN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OVPN. Jeżeli chcesz otworzyć plik OVPN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OVPN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenVPN Config Format OpenVPN Technologies

Co to jest plik OVPN?

Zapamiętuje ustawienia połączenia dla sesji OpenVPN. Służy do tworzenia połączenia VPN z komputerem zdalnym. Może zostać otwarty bezpośrednio przez OpenVPN, aby rozpocząć sesję VPN.

Pliki konfiguracyjne OpenVPN powinny być przechowywane w katalogu "Program FilesOpenVPNconfig" w systemie Windows.

W systemie Windows pliki konfiguracyjne są nazwane „server.Ovpn” i „client.Ovpn”. W systemach Unix są one nazywane " server.Conf " i " client.Conf ".

Jak otworzyć plik OVPN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OVPN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OVPN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OVPN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OVPN

Inne problemy z plikiem OVPN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OVPN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OVPN:

  • plik OVPN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OVPN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OVPN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik