• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OVA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OVA. Jeżeli chcesz otworzyć plik OVA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OVA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Open Virtual Machine Format VMware

Co to jest plik OVA?

Plik OVA jest urządzeniem wirtualnym używanym przez aplikacje wirtualizacji, takie jak VMware Workstation i Oracle VM VirtualBox. Jest to pakiet zawierający pliki służące do opisu maszyny wirtualnej, zawierającej plik deskryptora .OVF, pliki manifestu (.MF) i certyfikatów oraz inne powiązane pliki.

Plik OVA jest zapisywany w formacie OVF (Open Virtualization Format), który jest standardowym formatem służącym do pakowania i rozpowszechniania oprogramowania działającego na maszynach wirtualnych. Pliki OVA są po prostu katalogiem OVF zapisanym w jednym archiwum, używając opakowania .TAR do celów dystrybucji.

Pliki OVA są również znane jako Otwarte aplikacje wirtualne.

Jak otworzyć plik OVA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OVA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OVA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OVA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OVA

Inne problemy z plikiem OVA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OVA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OVA:

  • plik OVA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OVA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OVA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OVA
OVA do VHDOVA do OVFOVA do VDIOVA do VMDK