• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OTT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OTT. Jeżeli chcesz otworzyć plik OTT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OTT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org Text Document Template Format OASIS

Co to jest plik OTT?

Plik OTT to szablon dokumentu zapisany w standardowym formacie OASIS 'OpenDocument i utworzony przez edytory tekstowe zawarte w pakietach OpenOffice i LibreOffice. Zawiera układ strony i style domyślne dla dokumentu tekstowego. Pliki OTT są używane do tworzenia dokumentów .ODT, które mają taki sam wygląd i formatowanie.

Szablony OTT służą do zapisywania dokumentów, które są wielokrotnie używane, ale przy niewielkich modyfikacjach zastosowanych do nich dla każdego zastosowania. Niektóre przykłady tego typu dokumentów zawierają firmowe nagłówki, szablony notatek, biuletyny, listy motywacyjne, plany biznesowe lub szablony innych oficjalnych typów dokumentów.

W programie Writer, będącym procesorem tekstowym zawartym w pakiecie Apache OpenOffice, możesz tworzyć własne szablony z układem stron, czcionkami i stylami. Szablony można również pobrać z witryny OpenOffice, wybierając Plik i rarr. Nowy & rarr. Szablony i dokumenty, a następnie klikając polecenie "Pobierz więcej szablonów online ...".

Jak otworzyć plik OTT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OTT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OTT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OTT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OTT

Inne problemy z plikiem OTT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OTT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OTT:

  • plik OTT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OTT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OTT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik