• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OTF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OTF. Jeżeli chcesz otworzyć plik OTF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OTF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenType Font File Format N/A

Co to jest plik OTF?

Plik OTF jest formatem czcionki opracowanym przez firmę Adobe i Microsoft. Łączy w sobie cechy formatu czcionek PostScript i TrueType i jest w pełni skalowalny, co oznacza, że ​​czcionka może zostać zmieniona, bez utraty jakości.

Format czcionek OpenType jest obsługiwany przez systemy Mac OS X i Windows 2000 i nowsze wersje.

Jak otworzyć plik OTF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OTF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OTF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OTF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OTF

Inne problemy z plikiem OTF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OTF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OTF:

  • plik OTF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OTF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OTF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OTF
OTF do PDF