• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OTA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OTA. Jeżeli chcesz otworzyć plik OTA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OTA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OTA Bitmap Format Nokia

Co to jest plik OTA?

Obraz nadawczy (OTA) używany do wysyłania zdjęć w telefonach komórkowych Nokia i Siemens. Zawiera monochromatyczny obraz bitmapowy, który może mieć maksymalnie 255x255 pikseli. Może być przechowywany w formacie binarnym lub w formacie szesnastkowym w pliku tekstowym.

Obrazy OTA są wysyłane jako seria jednego lub więcej SMS-ów.

Jak otworzyć plik OTA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OTA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OTA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OTA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OTA

Inne problemy z plikiem OTA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OTA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OTA:

  • plik OTA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OTA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OTA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik