• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ORF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ORF. Jeżeli chcesz otworzyć plik ORF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ORF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Olympus Digital Camera Raw Image Format Olympus

Co to jest plik ORF?

Nieprzerwane zdjęcie RAW zrobione aparatem cyfrowym firmy Olympus. Zawiera nieprzetworzone dane obrazu przechwycone przez czujnik aparatu. Ustawienia takie jak ekspozycja i balans bieli mogą być modyfikowane po zrobieniu zdjęcia.

Różne aparaty Olympus mogą tworzyć pliki ORF z różnymi formatami. Niektóre aplikacje mogą rozpoznać niektóre pliki ORF, ale nie inne.

Jak otworzyć plik ORF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ORF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ORF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ORF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ORF

Inne problemy z plikiem ORF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ORF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ORF:

  • plik ORF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ORF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ORF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik