• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ORA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ORA. Jeżeli chcesz otworzyć plik ORA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ORA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Oracle Database Parameter Configuration Format Oracle

Co to jest plik ORA?

Plik tekstowy używany przez Oracle Database, relacyjny system zarządzania bazą danych (RDBMS) na poziomie korporacyjnym. Zawiera parametry konfiguracji bazy danych. Służy do przechowywania ustawień domyślnych dla całego systemu i do precyzyjnego dostrajania bazy danych.

Wszystkie parametry w plikach ORA są opcjonalne, ponieważ baza danych Oracle zawiera już wartości domyślne wymaganych parametrów. Parametry można określić w dowolnej kolejności.

Typowe nazwy plików ORA zawierają init.Ora (parametry inicjalizacji) i tnsnames.Ora (plik konfiguracyjny połączenia SQL * Net).

Jak otworzyć plik ORA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ORA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ORA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ORA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ORA

Inne problemy z plikiem ORA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ORA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ORA:

  • plik ORA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ORA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ORA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik