• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OMOD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OMOD. Jeżeli chcesz otworzyć plik OMOD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OMOD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Oblivion Mod Manager Mod Format N/A

Co to jest plik OMOD?

Plik gry używany przez Oblivion Mod Manager (OBMM) i NexMode Mod Manager (NMM), dwa programy służące do stosowania modów do Elder Scrolls: Oblivion i Fallout 3. Zawiera pliki danych, które zmieniają zwykłą treść gry. Zapisano przy użyciu kompresji .7Z.

Pliki OMOD są wykorzystywane przez członków społeczności gier do tworzenia niestandardowych treści gry. Na przykład mod może zmienić właściwości broni lub wygląd scenerii i znaków.

Zarówno OBMM, jak i NMM wymagają zainstalowania programu Oblivion w celu zastosowania modów.

Jak otworzyć plik OMOD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OMOD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OMOD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OMOD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OMOD

Inne problemy z plikiem OMOD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OMOD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OMOD:

  • plik OMOD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OMOD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OMOD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik