• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OMF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OMF. Jeżeli chcesz otworzyć plik OMF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OMF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Open Media Framework Format Avid Technology

Co to jest plik OMF?

Plik OMF to plik audio zapisany w standardowym formacie audio / wideo oparty na programie Open Media Framework Interchange (OMFI), standardowym formacie pliku wymiany. Może być eksportowany z cyfrowego przetwarzania wideo lub oprogramowania stacji roboczych (DAW) i jest powszechnie używany do współużytkowania danych projektu między wieloma aplikacjami.

Projekt dźwiękowy zapisany w formacie OMF może przechowywać wiele ścieżek audio, informacje o objętości i przesuwaniu oraz odniesienia do plików dźwiękowych. Jednak nie wszystkie ustawienia, takie jak efekty wstawiania i opcje trasowania kanałów, mogą być zapisywane w pliku OMF. Dlatego nie można przenieść wszystkich ustawień projektu i utworu podczas otwierania pliku OMF w innej aplikacji.

Jak otworzyć plik OMF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OMF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OMF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OMF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OMF

Inne problemy z plikiem OMF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OMF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OMF:

  • plik OMF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OMF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OMF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik