• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OMA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OMA. Jeżeli chcesz otworzyć plik OMA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OMA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Sony OpenMG Music Format Sony

Co to jest plik OMA?

Plik muzyczny zapisany w zastrzeżonym formacie ATRAC (Adaptive Transform Acoustic Coding) firmy Sony. Może zawierać ochronę przed kopiowaniem DRM, aby uniemożliwić odtwarzanie pliku na nieautoryzowanych komputerach lub urządzeniach.

Pliki OMA były używane do dystrybucji muzyki za pośrednictwem Sony CONNECT Music Store, która została przerwana w marcu 2008 roku.

Jak otworzyć plik OMA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OMA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OMA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OMA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OMA

Inne problemy z plikiem OMA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OMA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OMA:

  • plik OMA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OMA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OMA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik