• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OLK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OLK. Jeżeli chcesz otworzyć plik OLK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OLK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Outlook Address Book Format Microsoft

Co to jest plik OLK?

Książka adresowa utworzona przez program Microsoft Outlook, aplikacja poczty e-mail. Mogą zawierać informacje kontaktowe osób i organizacji. Mogą przechowywać nazwy, numery telefonów, adresy, tytuły, dane organizacji i inne informacje kontaktowe. Służy do zapisywania i ładowania kontaktów.

Pliki OLK można otwierać ręcznie w programie Outlook 2003, wpisując następujące polecenie: Outlook.Exe / l olk_filename. Pliki OLK mogą być otwierane przez program Microsoft Word 2003 i używane do korespondencji seryjnej i innych operacji związanych z dokumentami.

Kontakty programu Outlook są częściej przechowywane w plikach osobistych książek adresowych (.PAB).

Jak otworzyć plik OLK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OLK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OLK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OLK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OLK

Inne problemy z plikiem OLK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OLK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OLK:

  • plik OLK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OLK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OLK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik