• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OLB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OLB. Jeżeli chcesz otworzyć plik OLB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OLB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Office OLE Object Library Format Microsoft

Co to jest plik OLB?

Biblioteka obiektów zawierająca typy danych i stałe, do których odwołują się składniki pakietu MS Office. Może powodować nieprawidłowe działanie niektórych programów firmy Microsoft w przypadku przeniesienia lub zmiany nazwy.

Pliki OLB są również określane jako pliki bibliotek obiektów pakietu Office.

Jak otworzyć plik OLB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OLB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OLB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OLB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OLB

Inne problemy z plikiem OLB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OLB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OLB:

  • plik OLB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OLB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OLB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik