• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OGZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OGZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik OGZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OGZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Cube 2 Sauerbraten Map Format Wouter van Oortmerssen

Co to jest plik OGZ?

Plik mapy wykorzystywany przez gry opracowane przy użyciu silnika gier Cube 2. Zawiera geometrię, punkty odradzania, teleporty, lokalizacje pozycji i inne ustawienia mapy gry. Może być używany do przechowywania map pojedynczych lub multiplayerowych.

Pliki OGZ są przechowywane w formacie skompresowanego Gzip (GNU Zip). Zgodnie z konwencją, są one nazwane map.Ogz i są przechowywane w unikalnym folderze mapy w katalogu / packages / base instalacji gry Cube 2. Są zapisywane z mapami plików.Cfg, map.Js i opcjonalnie entity.Json.

Pliki OGZ są podobne do plików .MPZ i .BGZ, które są używane przez różne gry bazujące na silniku Cube 2.

Jak otworzyć plik OGZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OGZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OGZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OGZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OGZ

Inne problemy z plikiem OGZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OGZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OGZ:

  • plik OGZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OGZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OGZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik