• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OGX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OGX. Jeżeli chcesz otworzyć plik OGX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OGX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ogg Vorbis Multiplex Profile Xiph.Org

Co to jest plik OGX?

Wieloczęściowy plik multimedialny zapisany w formacie pojemnika Ogg Vorbis. Podobnie do pliku .OGG, ale może obejmować wiele strumieni mediów kodowanych różnymi kodekami-dekoderów. Służy do przechowywania skompresowanych danych audio i wideo.

Pliki OGX można odtwarzać przy użyciu jednego z wielu odtwarzaczy opartych na DirectShow dla systemu Windows. Mogą być również odtwarzane z innymi odtwarzaczami multimedialnymi, które mają zainstalowaną wtyczkę Ogg Vorbis.

Format pliku OGX jest przeznaczony do zastąpienia poprzedniego formatu OGG.

Jak otworzyć plik OGX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OGX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OGX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OGX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OGX

Inne problemy z plikiem OGX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OGX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OGX:

  • plik OGX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OGX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OGX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik