• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OGV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OGV. Jeżeli chcesz otworzyć plik OGV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OGV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ogg Vorbis Video Format Xiph.Org

Co to jest plik OGV?

Plik wideo, który korzysta z otwartego formatu kontenera Ogg firmy Xiph.Org. Mogą zawierać strumienie wideo, które używają jednego lub kilku różnych kodeków-dekoderów, takich jak Theora. Może być odtwarzany przy użyciu różnych odtwarzaczy multimedialnych.

Pliki OGV są często używane do odtwarzania treści wideo w sieci Web przy użyciu HTML5 <.Video>. Etykietka. Zazwyczaj są one odsyłane do kodu źródłowego HTML przy użyciu rozszerzenia ".Ogg", nawet jeśli pliki zawierają treść wideo.

Xiph.Org, twórcy formatu OGV, dostarczają pakiet kodeków DirectShow, który umożliwia twórcom oprogramowania obsługę plików OGV zarówno w aplikacjach open source, jak i komercyjnych.

Pliki audio używające pojemnika Ogg nazywane są plikami Ogg Vorbis, gdzie "Vorbis" odnosi się do określonego algorytmu kompresji używanego dla danych audio. Określenie "Vorbis" nie dotyczy Ogg wideo.

Jak otworzyć plik OGV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OGV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OGV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OGV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OGV

Inne problemy z plikiem OGV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OGV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OGV:

  • plik OGV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OGV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OGV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OGV
OGV do AVIOGV do BIKOGV do M2TSOGV do M4VOGV do VOB