• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OGG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OGG. Jeżeli chcesz otworzyć plik OGG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OGG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Ogg Vorbis Audio Format Xiph.Org

Co to jest plik OGG?

Skompresowany plik audio, który korzysta z bezpłatnej, nieopatentowanej kompresji dźwięku Ogg Vorbis. Podobny do pliku .MP3, ale brzmi lepiej niż plik MP3 o jednakowej wielkości. Mogą zawierać metadane utworu, w tym informacje o wykonawcy i dane o utworze. Obsługiwany przez wielu odtwarzaczy muzycznych oprogramowania i niektórych przenośnych odtwarzaczy muzycznych.

Format Ogg to pojemnik służący do przechowywania danych audio. Określenie "Vorbis" odnosi się do określonego schematu kodowania dostarczonego przez Xiph.Org, twórców Ogg. Pliki OGG mogą zawierać inne typy kompresji dźwięku, w tym FLAC i Speex. Jednak te pliki nie mogą być oficjalnie określane jako pliki "Vorbis", ponieważ używają innego schematu kompresji.

Jak otworzyć plik OGG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OGG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OGG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OGG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OGG

Inne problemy z plikiem OGG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OGG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OGG:

  • plik OGG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OGG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OGG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku OGG
OGG do CDAOGG do AACOGG do AMROGG do APEOGG do FLAOGG do FLACOGG do M4AOGG do MP3OGG do WAV