• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OFC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OFC. Jeżeli chcesz otworzyć plik OFC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OFC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Open Financial Connectivity Format Microsoft

Co to jest plik OFC?

Format danych finansowych opracowany przez firmę Microsoft jako otwarty format wymiany danych z innymi programami finansowymi. Zastąpiony formatem .OFX w roku 1997 i nie jest obsługiwany przez program MS Money 2005 lub późniejszy.

Microsoft Money zostało zaprzestane.

Jak otworzyć plik OFC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OFC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OFC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OFC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OFC

Inne problemy z plikiem OFC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OFC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OFC:

  • plik OFC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OFC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OFC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik