• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OEM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OEM. Jeżeli chcesz otworzyć plik OEM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OEM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OEM Install Data Format Microsoft

Co to jest plik OEM?

Plik OEM (Original Equipment Manufacturer) używany podczas konfiguracji trybu tekstowego systemów operacyjnych Windows. Zawiera listę składników sprzętowych, plików do skopiowania dla każdego składnika sprzętowego oraz listę kluczy i wartości rejestru tworzonych dla każdego składnika.

Pliki OEM są powszechnie używane do ładowania systemu operacyjnego Windows do konkretnych sterowników urządzeń. Wspólnym plikiem OEM używanym w konfiguracji systemu Windows jest txtsetup.Oem .

Jak otworzyć plik OEM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OEM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OEM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OEM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OEM

Inne problemy z plikiem OEM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OEM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OEM:

  • plik OEM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OEM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OEM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić