• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ODT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ODT. Jeżeli chcesz otworzyć plik ODT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ODT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ODF Text Document Format Oracle

Co to jest plik ODT?

Plik ODT to dokument tekstowy utworzony przy użyciu programu Writer, edytora tekstu Apache OpenOffice. Zawiera różne elementy, takie jak tekst, obrazy, rysowane obiekty i style. Pliki ODT są sformatowane przy użyciu standardów OASIS OpenDocument XML.

Writer jest jednym z kilku programów dostępnych w pakiecie OpenOffice. Jest podobny do programu Word dostępnego w pakiecie Microsoft Office. Plik ODT jest głównym plikiem używanym przez program Writer do zapisywania dokumentów w taki sam sposób, w jaki program Word zapisuje dokumenty w pliku .DOCX.

Pliki tekstowe OpenDocument można otwierać i edytować za pomocą dowolnego programu kompatybilnego z OpenOffice, w tym: NeoOffice (Mac), AbiWord (Mac i Windows) oraz KWord (Unix). Mogą być również importowane do Dokumentów Google, edytora tekstów internetowych firmy Google dołączonego do Dysku Google. Pliki ODT mogą być również otwarte w programie Microsoft Word i zapisywane jako pliki DOCX.

Apache OpenOffice był wcześniej znany jako OpenOffice.Org.

Jak otworzyć plik ODT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ODT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ODT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ODT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ODT

Inne problemy z plikiem ODT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ODT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ODT:

  • plik ODT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ODT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ODT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ODT
ODT do DOCODT do ABWODT do DOCXODT do OTTODT do PDFODT do RTFODT do STWODT do TXTODT do WPD