• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ODP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ODP. Jeżeli chcesz otworzyć plik ODP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ODP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenOffice.org OpenDocument Presentation Format Oracle

Co to jest plik ODP?

Plik ODP jest prezentacją stworzoną przez Impress, aplikację do edycji prezentacji dołączoną do Apache OpenOffice. Zawiera on prezentację, na którą składa się zazwyczaj slajd tytułowy, a następnie slajdy zawartości zawierające tekst, obrazy, zawartość multimedialną i efekty przejścia. Pliki ODP są sformatowane przy użyciu standardów OpenDocument opartych na XML OASIS.

Pliki ODP mogą być także tworzone i otwierane przez otwartą wersję OpenOffice. Jednak większość plików ODP jest tworzona przez firmę Impress, która jest jednym z kilku programów dostępnych w pakiecie OpenOffice. Jest podobny do programu PowerPoint dostępnego w pakiecie Microsoft Office. Plik ODP jest głównym plikiem używanym przez firmę Impress do zapisywania prezentacji w taki sam sposób, w jaki program PowerPoint zapisuje prezentacje w plikach .PPT lub .PPTX.

Apache OpenOffice jest dostępny bezpłatnie, co czyni ją atrakcyjną alternatywą dla pakietu Microsoft Office. Aby oszczędzić pieniądze, niektórzy użytkownicy instalują pakiet OpenOffice zamiast pakietu Microsoft Office, co oznacza, że ​​zamiast plików PPT lub PPTX mogą być wysyłane pliki prezentacyjne, takie jak materiały do ​​wykładów, pokazy slajdów lub prezentacje biznesowe.

Apache OpenOffice był wcześniej znany jako OpenOffice.Org.

Jak otworzyć plik ODP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ODP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ODP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ODP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ODP

Inne problemy z plikiem ODP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ODP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ODP:

  • plik ODP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ODP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ODP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ODP
ODP do PPTXODP do PDFODP do PPSODP do PPSMODP do PPSXODP do PPT