• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ODL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ODL. Jeżeli chcesz otworzyć plik ODL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ODL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Object Description Language Format Microsoft

Co to jest plik ODL?

Plik napisany w języku opisu obiektów (ODL), języka używanego w kontekście programowania oprogramowania Windows. Pozwala programistom udostępnić obiekty ActiveX innym dostawcom, eksponując i publikując właściwości obiektów.

Jak otworzyć plik ODL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ODL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ODL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ODL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ODL

Inne problemy z plikiem ODL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ODL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ODL:

  • plik ODL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ODL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ODL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik