• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ODF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ODF. Jeżeli chcesz otworzyć plik ODF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ODF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Open Document Interchange Format (ODIF) Oracle

Co to jest plik ODF?

Plik ODF to dokument utworzony przez Apache OpenOffice Math, program służący do tworzenia formuł matematycznych. Zawiera jedno lub więcej równań matematycznych i może zawierać także makra. Pliki ODF są oparte na standardzie OASIS OpenDocument.

Plik ODF jest głównym typem pliku używanym przez matematyczne, aby zapisać równania. Plik jest najczęściej otwierany w programie Math, aby tworzyć lub edytować formuły, ale może być także importowany do innych aplikacji, w szczególności programów OpenOffice, takich jak Calc czy Impress. Kiedy jest importowany do innej aplikacji, równanie działa jak obiekt, który można umieścić w dokumencie badawczym, prezentacji itp.

Matematyka umożliwia wprowadzanie formuł w pliku ODF na trzy różne sposoby. W edytorze równań można dodać znacznik, wybrać symbol z przybornika "Elementy" lub kliknąć prawym przyciskiem myszy edytor równań i wybrać symbol z menu kontekstowego. Kiedy skończysz z tym równaniem, możesz udostępnić go pocztą elektroniczną lub wyeksportować go jako plik .PDF.

Apache OpenOffice był wcześniej znany jako OpenOffice.Org.

Jak otworzyć plik ODF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ODF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ODF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ODF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ODF

Inne problemy z plikiem ODF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ODF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ODF:

  • plik ODF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ODF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ODF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik