• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ODB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ODB. Jeżeli chcesz otworzyć plik ODB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ODB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArcView Object Database ASCII Format OASIS

Co to jest plik ODB?

Plik utworzony przez Apache OpenOffice Base (OOBase), program relacyjnych baz danych na komputerze typu open source. Formatyzowane zgodnie ze standardem OpenDocument. Przechowuje archiwum plików danych zawierających bazę danych. Służy do zapisywania strukturalnych informacji, takich jak tabele i rejestry.

Bazy danych OpenDocument zawierają kolekcję plików i folderów, które są kompresowane przy użyciu kompresji Zip. Są to pliki settings.Xml, context.Xml i manifest.Xml, jak również folder bazy danych zawierający następujące pliki: właściwości: przechowuje skrypty ustawień bazy danych: zawiera dane definicji tabeli: zawiera bieżący stan tworzenia kopii zapasowej bazy danych: sklepy skompresowana kopia zapasowa ostatniego spójnego dziennika stanu bazy danych: zapisuje zmiany w bazie danych Aby ręcznie sprawdzić zawartość pliku ODB, zmień nazwę rozszerzenia pliku ".Odb" na ".Zip" i rozpakuj plik przy użyciu dowolnego narzędzia do Zip-dekompresyjnego.

Apache OpenOffice był wcześniej OpenOffice.Org.

Jak otworzyć plik ODB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ODB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ODB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ODB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ODB

Inne problemy z plikiem ODB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ODB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ODB:

  • plik ODB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ODB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ODB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik