• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik OCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ActiveX Control Format Microsoft

Co to jest plik OCX?

Plik obiektu używany w formach ActiveX. Zawiera zachowania kontrolne, które zazwyczaj są wyzwalane zdarzeniami użytkownika lub programu. Może być używany do funkcji, takich jak zmiana rozmiaru okna i obsługa przewijania paska. Powszechnie napisane języki programowania, takie jak Visual Basic lub C ++.

Pliki OCX były pierwotnie nazywane sterowaniem niestandardowym łączenia obiektów i obiektów (OLE), ale teraz określane są jako formanty ActiveX, czyli obiekt składowy używany w technologiach ActiveX firmy Microsoft.

Pliki OCX mogą być tworzone przez różne programy do tworzenia oprogramowania, w tym Microsoft Visual Studio.

mscomctl.Ocx - nazwa pliku OCX zawierającego aktualizację wspólnych elementów sterujących dla programu Microsoft Visual Basic 6.0.

comctl32.Ocx - nazwa pliku OCX, zawierająca aktualizację wspólnych elementów sterujących dla programu Microsoft Visual Basic 6.0.

Jak otworzyć plik OCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OCX

Inne problemy z plikiem OCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OCX:

  • plik OCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik