• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OCI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OCI. Jeżeli chcesz otworzyć plik OCI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OCI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OpenCanvas Image Format Portalgraphics

Co to jest plik OCI?

Obraz utworzony przez program openCanvas, który zapisuje zdarzenia udarowe tak, że obrazy mogą być automatycznie redukowane. Zapisuje obraz bitmapowy utworzony w oprogramowaniu i wykorzystuje zastrzeżony format. Często używane do anime i innych typów sztuki cyfrowej.

Można rejestrować zdarzenia skoku używane do rysowania obrazu OCI i odtworzyć je z powrotem w programie. Zapisane pliki zdarzeń OpenCanvas używają rozszerzeń .OC3, .OC4 i .OC5, gdzie liczba jest przeznaczona na wersję oprogramowania.

Jak otworzyć plik OCI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OCI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OCI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OCI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OCI

Inne problemy z plikiem OCI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OCI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OCI:

  • plik OCI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OCI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OCI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik