• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OCE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OCE. Jeżeli chcesz otworzyć plik OCE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OCE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Open Catalog Extension Connection Format Oracle

Co to jest plik OCE?

Plik połączenia z bazą danych używany przez system zarządzania bazą danych Hyperion Intelligence (DBMS). Definiuje oprogramowanie połączenia, typ bazy danych, nazwę użytkownika, hasło, host, metodę pobierania danych i opcjonalną nazwę bazy danych.

Pliki OCE mogą być tworzone przez wybranie Narzędzia & rarr.Connection & rarr.Create ... W obrębie oprogramowania bazy danych. Są domyślnie zapisywane w folderze "Otwórz katalog Extensions".

Pliki OCE są obsługiwane przez firmę Brio Intelligence, która została zakupiona przez firmę Hyperion w 2004 r. Firma Oracle przejęła firmę Hyperion w 2007 r.

Jak otworzyć plik OCE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OCE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OCE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OCE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OCE

Inne problemy z plikiem OCE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OCE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OCE:

  • plik OCE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OCE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OCE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik