• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OCD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OCD. Jeżeli chcesz otworzyć plik OCD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OCD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
OCAD Digitized Map Format OCAD

Co to jest plik OCD?

Plik utworzony przez oprogramowanie do tworzenia map OCAD. Zawiera projekt mapy i może być używany do przechowywania map topograficznych, map miast, map turystycznych i innych typów map. Może obejmować importowane dane geoprzestrzenne do georeferencji na mapie.

Pliki OCD można eksportować do różnych formatów, w tym .PDF, .KML, .KMZ, .GPX, .DXF, .SVG, .TIFF i .JPG. Mogą być eksportowane do mapy internetowej OCAD, która przechowuje mapę w opublikowanym formacie HTML.

Jak otworzyć plik OCD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OCD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OCD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OCD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OCD

Inne problemy z plikiem OCD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OCD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OCD:

  • plik OCD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OCD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OCD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik