• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OBI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OBI. Jeżeli chcesz otworzyć plik OBI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OBI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Outlook 2007/2010/2013 RSS Subscription Format Microsoft

Co to jest plik OBI?

Plik utworzony przez program Microsoft Outlook, kalendarz i program poczty elektronicznej. Zawiera nazwy i właściwości subskrypcji RSS w formacie XML. Służy do przechowywania subskrypcji kanałów RSS dla profilu perspektywicznego.

Pliki OBI są nazwane przy użyciu konwencji <.Profilename> .. Sharing.Xml.Obi. Są one zazwyczaj umieszczone w następującym katalogu użytkownika: AppDataLocalMicrosoftOutlook.

Pliki OBI można eksportować do plików języka znaczników procesora (OPML), wybierając następującą opcję w programie Outlook: Plik & rarr. Importuj i eksportuj & rarr. Eksportuj wszystkie kanały RSS jako plik OPML.

Jak otworzyć plik OBI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OBI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OBI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OBI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OBI

Inne problemy z plikiem OBI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OBI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OBI:

  • plik OBI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OBI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OBI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik