• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OBB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OBB. Jeżeli chcesz otworzyć plik OBB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OBB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Google Android Opaque Binary Blob Format Google

Co to jest plik OBB?

Plik używany przez niektóre aplikacje na Androida sprzedawane w sklepie internetowym Google Play. Zawiera dodatkowe dane aplikacji, które nie są przechowywane w głównym pakiecie aplikacji (plik .APK), na przykład grafikę, pliki multimedialne lub inne duże zasoby programu. Używa szyfrowanego formatu.

Ze względu na to, że w Google Play tylko pliki APK mają co najmniej 50 MB rozmiaru plików, programiści aplikacji muszą używać różnych plików do przechowywania dodatkowych zasobów aplikacji. Programiści mogą używać dowolnego formatu, jaki wybrali, np. .ZIP lub .MP4, ale mogą też używać narzędzia JOBB dostarczonego z pakietem Android SDK, aby pakiet i zaszyfrować zasoby razem w pliku OBB. Te dodatkowe zasoby można przesyłać razem z plikiem APK przy użyciu Konsoli programisty Google Play, a użytkownicy pobierający aplikację otrzymają zarówno plik APK, jak i dodatkowe pliki zasobów.

Każdy dodatkowy składnik udostępniony poza plikiem APK nazywa się plikiem rozszerzenia APK.

Jak otworzyć plik OBB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OBB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OBB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OBB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OBB

Inne problemy z plikiem OBB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OBB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OBB:

  • plik OBB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OBB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OBB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik