• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku OAM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem OAM. Jeżeli chcesz otworzyć plik OAM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku OAM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Edge Overlay Format Adobe Systems

Co to jest plik OAM?

Animowany widget utworzony przez program Adobe Edge Animate, program, który wykorzystuje technologie HTML5, CSS i JavaScript do tworzenia animowanej zawartości internetowej. Zawiera kształty, obrazy i inną treść, a także linię czasu odtwarzania animacji. Może zostać utworzony przez opublikowanie projektu Edge Animate (plik .AN).

Pliki OAM są używane do wstawiania widgetów do dokumentów programu InDesign (.INDD), projektów witryny Dreamweaver oraz do innych publikowanych treści utworzonych za pomocą aplikacji Adobe Creative Suite.

Aby utworzyć plik OAM, wykonaj te czynności w programie Edge Animate:

Wybierz Plik i rarr. Publikuj ustawienia .... zaznacz pole wyboru "Animate Deployment Package" i wybierz opcje wyjściowe i lokalizację. Wybierz Plik i rarr. Publikuj, a następnie przejdź do folderu wybranego w oknie dialogowym Publikuj ustawienia, aby pobrać plik OAM.

Pliki OAM są również nazywane Pakietami wdrażania Adobe Edge Animate Deployment. Od listopada 2015 r. Firma Edge Animate nie jest już aktywnie rozwijana.

Jak otworzyć plik OAM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku OAM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi OAM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem OAM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik OAM

Inne problemy z plikiem OAM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem OAM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami OAM:

  • plik OAM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku OAM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik OAM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik