• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NXC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NXC. Jeżeli chcesz otworzyć plik NXC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NXC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
NXC Not EXactly C Source Code Format John Hansen

Co to jest plik NXC?

Plik kodu źródłowego zapisany w języku programowania niekoniecznie C (NXC). Mogą być użyte do zaprogramowania cegły LEGO Mindstorms NXT. Można otworzyć za pomocą Centrum instrukcji Bricx (BricxCC), aby wyświetlić kod z podświetleniem składni. Można także przeglądać z podstawowym edytorem tekstu.

NXC jest językiem wysokiego poziomu, podobnym do C i jest zbudowany na bazie kompilatora Następny kod bajtów (NBC).

Jak otworzyć plik NXC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NXC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NXC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NXC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NXC

Inne problemy z plikiem NXC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NXC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NXC:

  • plik NXC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NXC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NXC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik