• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NTC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NTC. Jeżeli chcesz otworzyć plik NTC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NTC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nikon Camera Control Pro Custom Curves Format Nikon

Co to jest plik NTC?

Plik krzywych używany przez program Nikon Camera Control Pro, program służący do robienia zdjęć przez aparaty cyfrowe Nikon. Zawiera modyfikacje kolorów, które można zastosować do zdjęć i innych obrazów. Często służyły do ​​przechowywania predefiniowanych korekt, które poprawiają zwykłe błędy podczas fotografowania, takie jak prześwietlone lub niedoświetlone zdjęcia.

Pliki NTC można zapisywać i wczytywać z okna "Edytuj krzywe aparatu" w programie Camera Control Pro.

Nikon Camera Control Pro był wcześniej nazywany Nikon Capture. Camera Control Pro 2 obsługuje następujące modele Nikon: D3, D2X, D2X, D2H, D700, D300, D200, D100, D80, D70, D70, D60, D50, D40X, D40.

Jak otworzyć plik NTC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NTC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NTC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NTC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NTC

Inne problemy z plikiem NTC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NTC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NTC:

  • plik NTC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NTC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NTC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik