• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NSF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NSF. Jeżeli chcesz otworzyć plik NSF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NSF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Lotus Notes Database Format IBM

Co to jest plik NSF?

Plik bazy danych używany przez oprogramowanie firmowe IBM Lotus. Zapisano w formacie Notes Storage Facility (NSF), który przechowuje dane w jednostkach dokumentu zwanych "notatkami". służy do przechowywania informacji o współpracy, takich jak dane pocztowe i kalendarzowe.

Pliki NSF są często obsługiwane przez serwer Lotus Domino i mogą być pobierane przez klientów Lotus Notes w celu pracy z pełną funkcjonalną bazą danych w trybie offline. Jeśli klient wprowadza zmiany w bazie danych, program Domino zawiera opcje umożliwiające synchronizację zmian z powrotem do głównej bazy danych. Pliki NSF mogą być również wykorzystywane do procesu replikacji danych.

Pliki NSF mogą również służyć jako aplikacja Domino Web, która jest przechowywana na serwerze sieci Web, gdzie URL ma ciąg znaków ".Nsf". Pliki te obejmują element konstrukcyjny usługi domino Web Service, który umożliwia dostęp do sieci.

Jak otworzyć plik NSF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NSF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NSF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NSF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NSF

Inne problemy z plikiem NSF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NSF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NSF:

  • plik NSF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NSF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NSF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik