• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku NRW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem NRW. Jeżeli chcesz otworzyć plik NRW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku NRW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nikon RAW Image Format Nikon

Co to jest plik NRW?

Plik NRW jest plikiem graficznym produkowanym przez wysokiej klasy aparat Nikon COOLPIX i lustrzanki cyfrowe. Zapisuje dane obrazu w formacie nieskompresowanym, które można przetworzyć w aparacie lub na komputerze po zrobieniu zdjęcia. Pliki NRF są podobne do plików .NEF, ale są przeznaczone do obsługi funkcji WIT (Windows Imaging Component).

Pliki NRW są często dość duże (zazwyczaj około 22 MB), ponieważ przechowują 12-bitową kamerę RGB CCD-RAW w wysokiej rozdzielczości i są zapisywane w formacie nieskompresowanym. Ponadto pliki NRW przechowują korekty obrazu oddzielnie od danych obrazu, co oznacza, że ​​zmiany obrazu można cofnąć.

Jak otworzyć plik NRW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku NRW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi NRW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem NRW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik NRW

Inne problemy z plikiem NRW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem NRW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami NRW:

  • plik NRW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku NRW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik NRW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik